YETKİLİ KURULUŞ

"Türkiye'nin güvendiği ödeme yeri"

Yetkisiz firmalara dikkat

BDDK faaliyet İzni olmalı

yasal fatura ödeme merkezi

BDDK web sitesi üzerinden kontrol

Faaliyet izni kontrolü !

Fatura ödeme merkezi bayiliği işletiyorsanız eğer müşterilerinize karşı sorumluluklarınız var demektir. Bu sorumluluk gereği müşterilerinizin parsını doğru kişilere emanet etmelisiniz. Bu kapsamda bayilik öncesinde BDDK web sitesi üzerinden faaliyet izni alan firmaları kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

fatura ödeme merkezi denetim

6493 sayılı kanun açık ve net

Faaliyet izni neden gerekli?

6493 sayılı kanun ile ödeme sistemlerine bir düzenleme getirildi. Bu kapsamda BDDK yetkilendirmelerini yaptı. Faaliyet izni alan kuruluşlar ödenmiş sermayeli, düzenli denetlenen, banka anlaşmalı ve ödeme alt yapısı olarak müşterisini mağdur etmeyecek bir seviyede. Faaliyet izni olmayan kuruluşlar ise denetimsiz.

fatura odeme noktasi

Önce Güven

31.03.2016 tarih ve 6824 sayılı Kurul Kararı ile faaliyet izni almış olup, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin (1) numaralı fıkrasının ç,e bentlerinde belirtilen ödeme hizmetlerini sunmaya yetkilidir.”

FÖY fatura ödeme kuruluşu olarak şeffaf yönetim anlayışımız ve bilgi alma hakkınıza duyduğumuz saygı sebebiyle tüm yasal evrak ve BDDK faaliyet iznimizi sizler ile bu platformda paylaşıyoruz. Fatura tahsilat hizmetleri 6493 sayılı kanun kapsamında BDDK denetiminde sürdürülebilen bir faaliyet halini alması sebebi ile banka anlaşması tamamlanmamış ve BDDK tarafından henüz faaliyet iznini alarak yetkilendirilmemiş kurumlar ile çalışmamanız menfaatinize olacaktır. İletişime geçtiğiniz fatura ödeme hizmeti veren kurumlara banka sözleşmesi ve BDDK Lisansı sormanız sorumluluklarınız açısından önemlidir. 

Başa dön
Sizi Arayalım?

Bizimle iletişime geçmeyi tercih ettiğiniz için mutluyuz.

X
Sizi Arayalım?